Kroniki Nomady

Fantastyka to nie tylko naiwe bajeczki. To też poważne, zakrawające na filozofię rozmyślania. I to chcę wam pokazać: bo fantastyka to gimnastyka dla naszej wyobraźni i naszego rozumu.

Chwalę się, a co :D

Jak co miesiąc chwalę się nowymi nabytkami w mojej biblioteczce. Nie jest ich wiele, ale wszystkie zaliczają się do dzieł świetnych. Dodatkowo, większość z nich to efekt upartego realizowania moich książkowych marzeń. 
By nie przedłużać, oto co do mnie różnymi drogami trafiło w tym miesiącu:
"Partials: Częściowcy" młodzieżówka, do recenzji od Fantasty. Opinia pojawi się niedługo, być może jeszcze w tym tygodniu.
<!--more-->

 

"Kroki w nieznane", vol 7. Otrzymane od wydawnictwa Solaris. Swego czasu na facebookowej stronie wydawnictwa był konkurs na zdjęcie mogące być ilustracją w książce. co prawda w plebiscycie nie wygrałam, ale jury postanowiło mnie wyróżnić i wysłać mi "Kroki". Antologia przeczytana z wielką przyjemnością, a frajda z lektury zaowocowała kolejną pozycją, czyli:
"Kroki w nieznane" vol 6. Początkowo myślałam nad najnowszym wydaniem, ale jakoś okładka mnie odrzuciła, a ta tutaj wygląda smakowicie. Spis treści jeszcze bardziej :)

"Przestrzeń prawdopodobieństwa": książka od wydawnictwa Almaz, ostatni tom trylogii Prawdopodobieństwo i jednocześnie smutna informacja dla fanów wydawnictwa. Recenzja już wisi na blogu.

"Niezwyciężony". Pierwszy Lem w mojej biblioteczce, kupiony dzięki Czubównie i Fenrirowi. Dlaczego tak? Otóż, dostałam audiobooka, i mimo najlepszych chęci nie byłam w stanie się na słuchaniu skupić. Czubówna jako narrator totalnie mnie wytrącała z równowagi, jej kwestie automatycznie wypadały z mej pamięci. A że historia zdążyła mnie zaciekawić, to wujek Fenrir znalazł mi fajną okazję na allegro i ja niewiele się zastanawiając pozycję nabyłam.

Marzenie spełnione, oto mam całą "Diunę" u siebie :) Radocha na maksa, nic dodać, nic ująć...

Stos w prawie całej okazałości, brakuje Częściowców, o których podczas robienia zdjęcia zbiorczego najzwyczajniej w świecie zapomniałam.

I jak się wam podobają moje sssskarby? Bo mi bardzo bardzo :D

Źródło materiału: http://adanbareth.blogspot.com/2013/05/majowkowy-stos.html